Apetyt na słodycze

Wiele osób ma problem ze nadmiernym apetytem na słodycze. Przyjemny słodki smak, a w wielu przypadkach także atrakcyjny wygląd sprawiają, że ograniczenie ilości spożywanych słodkości staje się ogromnym wyzwaniem. Dodatkowo silna kultura konsumpcyjna oraz powszechny dostęp do smacznych produktów i napojów sprzyja przejadaniu się.

Prawie 20 kg rocznie – tyle słodyczy zjada rocznie przeciętny Polak*

Wzmożona ochota na słodycze może być spowodowana wahaniami poziomu glukozy we krwi.

Gwałtowne zmiany stężenia cukru we krwi (głównie po posiłkach) przyczyniają się do odczuwania niepohamowanych napadów apetytu m.in. na słodycze. Sięgamy wówczas po różne słodkości, co jeszcze bardziej rozregulowuje nasz organizm ponieważ słodkie potrawy, szczególnie przekąski bardzo szybko podnoszą poziom glukozy we krwi. Prowadzi to jednak do krótkotrwałego uczucia sytości. Organizm ponownie domaga się słodyczy, a spożyty w nadmiarze cukier nie zostaje w pełni wykorzystany i odkłada się m.in. w tkance tłuszczowej.

Jak poskromić wzmożony apetyt na słodycze

Aby zwalczyć ten problem należy utrzymywać glukozę na odpowiednim poziomie, tak aby organizm we właściwy sposób gospodarował dostarczaną mu energią. Tak właśnie działa suplement diety Asumin.

Wahania poziomu glukozy we krwi
Apetyt na słodycze – Spożywanie dużych ilości słodyczy
Przybieranie na wadze

*Analizy Rynkowe. Popyt na żywność – stan i perspektywy; nr 13, marzec 2012, IERiGŻ-PIB, ARR, MRiRW, Warszawa. Roczne spożycie cukru i wyrobów cukierniczych w gospodarstwach domowych w Polsce w latach 2001-2011 wg badań budżetów domowych.